شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز شنبه ۱۰ شهریور ماه ۹۷ با کاهش ۱۳۶۲ واحدی به رقم ۱۳۶ هزار و ۱۰۹ واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۳۰۵ واحدی عدد ۲۱ هزار و ۶۶۰ واحد را به نمایش گذاشت.شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۱۲۳۳ واحدی به رقم  ۱۴۵ هزار و ۱۶۵ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش ۱۲۵۸ واحدی به رقم ۱۰۰ هزار و ۳۳ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش ۱۴۹۱ واحدی عدد  ۲۷۲ هزار و ۲۳۵ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش ۱۱ واحدی بر روی رقم یک هزار و ۵۴۵ واحد متوقف شد.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۵۹۰ میلیارد و ۸۸۲ میلیون  تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۲ میلیارد و ۹۹۸ میلیون  سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۶۶ و ۹۷۶ نوبت داد و ستد بود.

امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد ۳۰ میلیون سهم مخابرات ایران به ارزش بیش از ۵.۵ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت همچنین ۲۴ میلیون سهم معادن روی یاران به ارزش کمتر از ۱۰ میلیارد تومان با معاملات درون‌گروهی مواجه بود، در پالایش نفت اصفهان نیز ۱۷ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۹ میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت و در هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه معادل با ۱۰ میلیون سهم به ارزش بیش از ۲.۵ میلیارد تومان با معاملات انتقالی روبه‌رو شد.

بر اساس این گزارش امروز بازار سهام در حالی با اصلاح قیمت‌ها در گروه‌های پیشرو ازجمله فلزات اساسی، پالایشی و پتروشیمی‌ها مواجه بود که تداوم حمایت حقوقی و اقبال حقیقی‌ها برای جمع‌آوری سهم‌های ارزنده باعث شد تا مدار تعادل در بازار سهام همراه با سبزپوش ماندن شاخص کل هم وزن برقرار شود. عمده نگرانی‌های بازار سهام ناشی از اخبار سیاسی دو روز اخیر و تأثیر آن بر بازارهای جهانی از جمله تکاپوی ترامپ برای خروج از سازمان تجارت جهانی ، بحران استیضاح با ایجاد مناقشه سیاسی ـ نظامی در خاورمیانه و همچنین التهاب‌های بازار ارز و سکه ناشی می‌شود. در این بین سهم‌های ارزنده بهترین فرصت را برای معامله‌گران بنیادی بازار ایجاد کرده تا از آن استفاده کنند.

منبع خبر: http://www.akhbarbank.com/news/62761/عقبگرد-1362-واحدی-شاخص-بورس-تهران