به گزارش بورس‌نیوز، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم، در جریان معاملات امروز (شنبه) در بازار آزاد تهران،با ۹۷ هزار تومان افزایش ۴ میلیون و ۶۹ هزار تومان دادوستد شد.

در همین حال هر نیم‌سکه با ۳۰ هزار تومان افزایش یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، و ربع‌سکه با افزایش صدهزارتومانی، ۹۵۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین هر قطعه سکه گرمی ۵۱۰ هزار تومان است.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۲۱۰ دلار و ۸۲ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۲۷۲ بیش از ۳۰۸ هزار تومان قیمت دارد.

عباد محمدولی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز، درباره افزایش شدید قیمت طلا و سکه در روز جاری گفت: با توجه به آغاز هفته و تعطیلی بازارهای جهانی، قیمت‌های جهانی با رشد خاصی مواجه نشد اما قیمت‌های بازار تا حدودی تحت تأثیر تقاضای داخلی قرار گرفت و روند افزایشی داشت.

وی روند قیمت طلا را روندی افزایشی دانست و افزود: ازآنجایی‌که سکه در نزد خریداران به‌عنوان حافظ مال در برهه کاهش ارز پول ملی شناخته‌شده و دارای ریسک فراوانی هم نبوده، بنابراین گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری کوچک به شمار می‌آید.

در ادامه دیگر عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر نیز در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در خصوص وضعیت عرضه و تقاضا در بازار سکه به بورس نیوز گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام محرم ممکن است میزان تقاضا در بازار سکه کاهش یابد ولی افزایش قیمت به قوت خود باقی است.

کشتی آرای افزود: در چند روز گذشته بیشترین تأثیر قیمت سکه به دلیل نوسانات نرخ ارز بود و در بازارهای جهانی تغییر چندانی رخ نداده است.

وی در خصوص میزان نقدینگی در بازار سکه و ادامه روند سوق این نقدینگی به بازار طلا، بازار سکه را در حال حاضر اشباع‌شده دانست و گفت: اکنون بازار خرید اتومبیل و مسکن جایگزین بازار سکه شده است.

منبع خبر: http://www.boursenews.ir/fa/news/179401/سکه-تا-محرم-می‌تازد-انگشت‌به‌دهان-ماندن-فعالان-بازار