به گزارش بنکر (Banker)،مصطفی قلی خسروی ، در خصوص عوامل تاثیرگذار بر بازار مسکن بیان کرد: بورس، ارز، طلا و حامل انرژی بر روی قیمت مسکن اثر می‌گذارد و این مولفه‌های بر ساخت و ساز مسکن و نیز تاثیرگذار خواهد بود.
وی در ادامه افزود: در نظر گرفتن معیار نرخ ارز در بازار برای تعیین قیمت مسکن موجب افزایش قیمت در این بازار خواهد شد و با توجه به اینکه در ایران صنعتی جز ساخت و ساز وجود ندارد و نبود تمایل برای رقایت در این صنعت موجب صعودی شدن قیمت مسکن می‌شود.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به تاثیر انبوه سازی بر کنترل جو روانی موجود در بازار مسکن گفت: انبوه سازی در مسکن مهر جو روانی را کنترل کرد و در شرایط کنونی نیز باید جراحی صورت گیرد.
به نوشته میزان ،قلی خسروی اظهار کرد: برای رونق بخش مسکن و کنترل جو روانی در این بازار باید اعطای تسهیلات افزایش و در این راستا طرح مسکن اجتماعی و استیجاری آغاز شود.
وی با اشاره به شغل‌های کلیدی وابسته به بخش مسکن تصریح کرد: ۱۷۴ شغل کلیدی وابسته به مسکن است که همراه با ایراداتی بوده است که به جای حل این ایرادات چهار سال سرگرم منازل خالی شده ایم.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک در انتها با اشاره به تعداد مشاوران املاک فعال در کشور خاطر نشان کرد: ۱۲۴ هزار مشاور املاک در کشور فعال هستند که ظرفیت بسیار بالایی دارند.

منبع خبر: http://banker.ir/news/232455/تاثیر-مخرب-نرخ-ارز-بر-بازار-مسکن