به گزارش بورس نیوز، هادی قوامی، با اشاره به بخشنامه سپرده ارزی بانک مرکزی، اظهارداشت: امیدواریم مردم اینبار به بانک مرکزی اعتماد کرده و با سپرده گذاری ارزهای خود نزد آن در بهبود وضعیت اقتصادی کشور شریک شوند.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بانک مرکزی باید اینبار به وعده های خود در زمینه سپرده ارزی عمل کند، افزود: تجربه جمع آوری ارزهای مردم توسط بانک مرکزی یکبار دیگر تکرار شده بود، اما مردم با بدعهدی در تحویل وجوه خود مواجه شدند.

وی با تاکید بر اینکه بانک مرکزی باید تضمین های کافی را به مردم ارایه کند، تصریح کرد: بانک مرکزی باید متعهد شود که هرگاه سپرده گذاران به ارز خود نیاز داشتند اسکناس دلار یا یورو آنها را بپردازد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه این بخشنامه برای تامین اسکناس های ارزی کشور صادر شده است، گفت: اسکناس هایی که به این شیوه سپرده گذاری ارزی می شود امکان انتقال به حساب دیگر را نخواهند داشت و در حد نیازهای روزمره برای تامین مایحتاج خُرد خوب است.

بر اساس گزارش ایبنا، قوامی با بیان اینکه بانک مرکزی این بار باید تعهدات و تضامین لازم را به سپرده گذاران بدهد، افزود: مردم باید با سبک و سنگین کردن پیشنهاد دولت اقدام به سپرده گذاری کنند. نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مجلس نیز از بُعد نظارتی خود به موضوع بخشنامه اخیر بانک مرکزی و همچنین نحوه سپرده گذاری ارزی افراد ورود خواهد کرد.

منبع خبر: http://www.boursenews.ir/fa/news/179327/عدم-امکان-انتقال-سپرده-ارزی-به-حساب-دیگران