به گزارش بنکر (Banker)،به نقل از کیتکو نیوز ، تحلیلگران اقتصادی تاکید می کنند که سیاست پولی فدرال رزرو آمریکا در مسیری است که کمتر موجب افزایش ارزش دلار خواهد شد و این مساله در نهایت به نفع قیمت جهانی طلا خواهد بود.
بر اساس این گزارش اظهارات مهم جرومی پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا در نشست سالیانه جکسون هول تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا در پایان مبادلات هفته گذشته داشته است. قیمت طلا برای نخستین بار در دو ماه اخیر با افزایش هفتگی روبرو شده است. قیمت طلا در هفته ای که گذشت با رشد ۲ درصدی همراه شد.
بیل باروش تحلیلگر ارشد اقتصادی موسسه بلولاین فیوچرز در این باره گفت: قیمت طلا در روزهای آینده می تواند تا ۱۲۵۰ دلار در هر اونس افزایش یابد. ما به مشتریان خود توصیه می کنیم تا طلا خریداری کنند.
به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، سرمایه گذاران بین المللی از اظهارات اخیر پاول این طور برداشت کرده اند که فدرال رزرو در شرایط کنونی تمایلی برای تقویت بیشتر ارزش دلار ندارد.
به نوشته طلا،دیوید مادن تحلیلگر موسسه سی ام سی مارکتس گفت: اظهارات پاول به نوعی یک ترمز برای انتظارات درباره سیاست های پولی آمریکا بوده است. به نظر من اظهارات پاول می تواند در نهایت موجب کاهش ارزش دلار و تقویت قیمت جهانی کالاهای راهبردی به خصوص طلا شود.
 

منبع خبر: http://banker.ir/news/232402/این-روزها-طلا-بخریم-یا-نه؟