در ادامه، عباس آرگون دیگر عضو این کمیسیون، با اشاره به اینکه بنگاه‌های اقتصادی در ماه‌های آینده به دلیل کاهش ارزش پول ملی با کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش مواجه شدند،ادامه داد: به نظر می‌رسد بخش‌هایی از طرح نمایندگان برای اصلاح قانون چک که در مجلس به تصویب رسیده  به زیان فعالان اقتصادی باشد زیرا براساس این طرح، همه حساب‌های اشخاصی که دارای چک برگشتی هستند، مسدود ‌می‌شوند.
 
لطف‌اله سعیدی،عضو هیات نمایندگان اتاق تهران نیز با بیان اینکه قانون جدید چک به مساله‌ای حاد برای فعالان اقتصادی تبدیل ‌می‌شود،،گفت: بسیاری از بنگاه‌ها هم چک برگشتی دارند و هم بدهی معوق و سخت‌گیری‌هایی که در قانون جدید چک پیش‌بینی شده است، به منزله قفل کردن فعالیت‌های اقتصادی است. باید راهکار میانه‌ای پیدا کرد که مشکلات بنگاه‌ها حل شود.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آثار جانبی اصلاحیه قانون چک، گفت: بهتر است که از مجلس بخواهیم، اجرای این قانون را حداقل تا سه ماه به تعویق بیندازد.

موقعی درباره آینده اقتصاد ایران و جایگاه لیزینگ‌ها نیزگفت: با توجه به مسایلی چون نیاز به جایگزینی ۱۷ هزار اتوبوس، ۱۴۰ هزار تاکسی، ۶۵ هزار کشنده و کامیون بالای ۱۰ تن، ۱۱ هزار واگن، پنج هزار دستگاه راه‌سازی و معدنی، بلااستفاده ماندن ۵۰ درصد ظرفیت خودروسازی، عدم دسترسی مصرف‌کنندگان به منابع مالی، رشد طبقه متوسط، نیاز به توسعه زیرساخت‌ها و ضرورت تعمیق بازار مالی، نیاز به توسعه صنعت لیزینگ احساس ‌می‌شود.
 
در پایان این نشست و با توجه به نظرات مطرح شده در مورد اصلاح قانون چک، مقرر شد کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران، نگرانی و انتظارات فعالان اقتصادی را در مورد قانون چک به مراجع ذیصلاح اعلام کند.

منبع خبر: http://www.boursenews.ir/fa/news/179306/طلسم-ورود-وجوه-به-صنعت-لیزینگ-شکسته-شد