بررسی محدوده زمانی خرداد ۹۶ تا خرداد ۹۷ نشان می دهد متوسط قیمت یورو ، به عنوان ارز جایگزین دلار حدود ۸۲ درصد رشد داشته است. متوسط نرخ یورو در خردادماه ۱۳۹۷ برابر با ۷ هزار و ۷۰۹ تومان بود این در حالی است که این رقم در خرداد ماه سال گذشته ۴ هزار و ۲۴۱ تومان بود. قیمت یورو امروز حتی به رقم بی سابقه ۱۲ هزار و ۱۶۳ تومان نیز رسیده است . این در حالی است که مرکز پژوهش‌ها در گزارش خود رسیدن یورو به قیمت ۱۰ هزار و ۲۰۰ تومان را بی سابقه اعلام کرده است.

سکه

 متوسط قیمت سکه بهار آزادی در خردادماه ۱۳۹۷ نسبت به خردادماه ۱۳۹۶ حدود ۸۰٫۵ درصد رشد داشته است و از رقم ۱۱۷۶ هزار تومان به ۲۱۲۷ هزار تومان رسید. این رقم در میانه مرداد از ۴ میلیون تومان نیز عبور کرد و سکه حالا به قیمتی در حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان فروخته می شود .

 بی تردید مقایسه قیمت تیرماه که هنوز گزارش آن از سوی بانک مرکزی اعلام نشده است، با تیرماه سال گذشته وضعیت را بسیار متفاوت با قبل خواهد کرد.

مسکن

براساس اعلام بانک مرکزی متوسط قیمت یک متر زیربنای مسکونی در شهر تهران در خردادماه ۱۳۹۷ نسبت به خردادماه ۱۳۹۶ حدود ۴۵٫۸ درصد رشد داشته است. بررسی‌ها نشان می‌دهد بخش عمده این رشد در ماه‌های انتهای سال ۱۳۹۶ و ابتدای سال ۱۳۹۷ رخ داده است به‌طوری که این متغیر تنها در دو ماه منتهی به خردادماه ۱۳۹۷ حدود ۵/۱۵ درصد رشد داشته است. رشد قیمت ها با چاشنی رکود در تیرماه نیز ادامه داشت اما از ابتدای مرداد معاملات به فاز رکود خزیده است.

بورس

شاخص بورس اوراق بهادار تهران در ابتدای تیرماه ۱۳۹۷ به رقم ۳۲۴٫۱۱۱ واحد رسید که نسبت به خرداد سال ۱۳۹۶ حدود ۴۰ درصد رشد نشان میدهد. تغییرات بورس نیز در دو ماه گذشته بسیار فراوان بود .

به گزارش خبرآنلاین،  آنچه مسلم است اینکه حاضران در بازار ارز و سکه بیشتری سود و فعالان بازار مسکن و بورس کمترین سود را در این دوره به خود دیدند.

منبع خبر: http://www.boursenews.ir/fa/news/178874/کدام-بازار-بیشترین-سود-را-نصیب-سرمایه‌گذاران-کرد