رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی گفت: میانگین عرضه‌های این سازمان برای فروش سهام شرکتهای دولتی به‌طور متوسط ۴ مزایده است که این عرضه‌ها به‌دلیل مشکلات فراوان به‌ثمر نمی‌رسند و به‌عنوان یکی از آسیب‌های اجرای خصوصی‌سازی در کشور مطرح هستند.
پوری حسینی خاطرنشان کرد: از سال ۸۰ سازمان خصوصی‌سازی تأسیس شد و دستگاه های اجرایی باید با هماهنگی این سازمان، اقدام به واگذاری سهام و شرکت های خود کنند، بنابراین واگذاری بدون تشریفات مزایده از سال ۸۰ تا کنون انجام نشده است و بر این اساس نمی‌توان اتهامی را به سازمان خصوصی‌سازی وارد کرد.
پوری حسینی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص سهام عدالت نیز مطالبی را ارائه کرد و افزود: در حال حاضر سهامداران سهام عدالت با توجه به دریافت سود این سهام متوجه شده‌اند که سهامدار سهام عدالت هستند.

وی در خصوص میزان سود تقسیمی مربوط به سال مالی ۹۶ شرکتهای سرمایه‌پذیر نیز گفت: با توجه به مجامع برگزارشده پیش‌بینی می‌شود امسال سود بیشتری میان مشمولان سهام عدالت نسبت به سال گذشته تقسیم شود، البته باید تا پایان فصل مجامع منتظر بمانیم تا رقم دقیق این سود مشخص شود.

منبع خبر: http://www.boursenews.ir/fa/news/178228/زیاده‌خواهی-مدیران-دولتی-برای-واگذاری-به-بخش-خصوصی-اجرای-سیاست-خصوصی‌سازی-باید-از-خطوط-انحصار-بگذرد